28. FOLMER BENDTSEN (1907-1993), "FORAAX SYDHAVNEN", SIGNERAD, OLJA PÅ DUK, BILDMÅTT 49X67 CM

Varunr 50183

26 September 2020 11:00

Klubbslag21,00 SEK22,00 SEK23,00 SEK24,00 SEK25,00 SEK 5,400 SEK17,00 SEK18,00 SEK

2,100 SEKOnsdag 03:32
2,000 SEK2020-09-18 16:31
1,100 SEK2020-09-18 16:30
100 SEK Startpris

Kanonauktioner 26 September 2020, Lördag 26 September Kl 11-17, I ''Skutan'' på Prästkragens väg 15 i Lännersta (vid Svensk Bilprovning)

Fredag 25 September kl 12-18 samt Lördag 26 September kl 9-11.

Obs!
Fler bilder och info angående kommande auktion publiceras veckan innan auktionen.

Köpprovision 20% Ink.moms

FRAKTKOSTNADER
Inropade objekt skall hämtas på ordinarie utlämningstid Måndag den 31 Augusti mellan kl 13.00-19.00. I undantagsfall kan även inropade objekt hämtas Tisdag, Onsdag samt Torsdag under vecka 36. Öppettiderna är då kl 09.00-17.00 med lunchstängt mellan kl 12.00-13.00. Om ni önskar få era inrop skickade via Post Nord måste ni senast Tisdag den 1 september meddela oss så att vi kan skicka en fraktfaktura. Inropsfakturan och fraktfakturan måste vara betalad och synlig på vårt konto senast Fredag den 4 September, försändelserna kommer då att skickas under v. 37.

Vi kan skicka mindre objekt enl följande prislista inkl moms:

0-3 kg = 190:-
3-5 kg = 220:-
5-10 kg = 270:-
10-15 kg = 310:-
15-20 kg = 350:-

Paket som är längre än 1,2 meter kostar 190kr extra.

OBS! Frakt av skrymmande objekt normalt 500 kr - NU ENDAST 300 kr:

Vi kan förmedla transporter av möbler eller andra skrymmande objekt inom Stockholms-området till ett reducerat pris på 300 kr (normalt 500 kr) per leverans. Observera att en leverans kan bestå av flera objekt.
Obs! Gäller även på auktionen den 29 Augusti 2020.